Aktuality

Pokračujeme i nadále v pomoci ukrajinským uprchlíkům. ????????
 
MicrosoftTeams-image (2)
 
MicrosoftTeams-image
 
Oblastní charita Hodonín bude i v roce 2023 pokračovat v pomoci uprchlíkům z Ukrajiny a to díky nadačnímu příspěvku Nadace EP Corporate Group.
 
Nadaci tímto velmi děkujeme a připravujeme se na otevření Multikulturního centra na Wilsonově ul. 9 v Hodoníně.
 
Charita Česká republika slaví 100leté výročí
24. června 2022 Charita Česká republika

Charita Česká republika slaví 100leté výročí

Letošní rok je pro Charitu zlomový. Slaví sto let od svého založení, a může se tak pyšnit titulem nejstarší neziskové organizace v Česku. Zároveň jde také o největšího poskytovatele zdravotních a sociálních služeb na našem území. A to jsou rozhodně pádné důvody k uspořádání oslav a připomenutí si její historie a významu.

Rok pomoci po tornádu: Charita je stále na místě a rozděluje finanční prostředky
17. června 2022 Diecézní charita Brno

Rok pomoci po tornádu: Charita je stále na místě a rozděluje finanční prostředky

Dne 24. června uplyne rok od chvíle, kdy tornádo zničilo na jihu Moravy řadu domů v 5 obcích. Charita byla na místě od prvních hodin a její pracovníci působí v obcích dosud. Do rekordní sbírky dárci přispěli 363 609 577 korun. Z toho už Charita vyplatila 272 589 609 Kč konkrétním domácnostem, se kterými uzavřela 1 934 darovacích smluv. Pomoc pokračuje i rok po ničivé události. 

Oslava 30 let Charity v Mikulově
14. června 2022 Diecézní charita Brno

Oslava 30 let Charity v Mikulově

V sobotu 11. června se konala oslava 30 let Diecézní charity Brno. Slavnostní setkání pracovníků, zakladatelů, podporovatelů a dárců se konalo v Mikulově. Program byl složený ze tří částí – pěší pouti, děkovné mše svaté a společného setkání v zámku.

Útěk z Ukrajiny: Vyděsilo je i hučení větráku a letící letadlo
10. června 2022 Charita pro Ukrajinu

Útěk z Ukrajiny: Vyděsilo je i hučení větráku a letící letadlo

Přichází k němu babička a děda, přestože už několik let nejsou mezi živými. Jedenáctiletý Matvej takto popisuje sen, který se mu stále vrací. O tři roky starší Karolína se zase ve snu bojí, že její město zatopí obří jezero. Oba mají za sebou dramatický útěk z Ukrajiny.

Postní almužna pomůže v brněnské diecézi částkou 835 747 Kč
6. června 2022 Diecézní charita Brno

Postní almužna pomůže v brněnské diecézi částkou 835 747 Kč

Podpořit mobilní hospic, vybavit dílny pro lidi s postižením nebo poslat pomoc pro Ukrajinu – to vše můžou Charity v brněnské diecézi díky příspěvkům lidí do letošní Postní almužny. Lidé, kteří se do předvelikonoční akce zapojili odevzdali v papírových „postničkách“ přes 800 tisíc korun.

15. února 2022 Aktuality

Postní almužna 2022

Postní almužna je snaha o propojení farností a Charity ve snaze sloužit bližním v nouzi.  

7. září 2021 Aktuality

Den charity - 27.9. 2021

Akce se konají na mnoha místech České republiky kolem svátku sv.Vincence z Pauly (27. září), patrona a zakladatele moderní charitativní práce. 

Středeční koncert České televize pomůže lidem v tornádem zničených obcích
28. června 2021 Diecézní charita Brno

Středeční koncert České televize pomůže lidem v tornádem zničených obcích

Koncert pro Moravu, tak se jmenuje benefiční akce České televize na pomoc jihomoravským vesnicím postiženým tornádem. Přímý přenos ve prospěch sbírky vyhlášené Diecézní charitou Brno odvysílá z pražské Kampy Jednička České televize ve středu 30. června od 20.10 hodin.

Týmy Charity zjišťují konkrétní potřeby po tornádu
26. června 2021 Diecézní charita Brno

Týmy Charity zjišťují konkrétní potřeby po tornádu

Do tornádem zničených obcí vyrazily dnes ráno týmy odborníků. Jejich úkolem je mapovat potřeby lidí, které zasáhlo čtvrteční tornádo. Přímo z Diecézní charity Brno je na místě 18 dvojic, které působí v obcích Mikulčice, Lužice, Hrušky a v Hodoníně. Aktivity Charity jsou součástí Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje, který pomoc celkově koordinuje.

Sbírka na pomoc lidem zasaženým tornádem. Děkujeme za vaši pomoc
25. června 2021 Charita Česká republika

Sbírka na pomoc lidem zasaženým tornádem. Děkujeme za vaši pomoc

Jižní Moravou se ve čtvrtek večer a v noci na pátek přehnala silná bouře s krupobitím a tornádem a zanechala po sobě mohutné škody. Vyžádala si oběti na životech a zranily se při ní stovky lidí včetně dětí. Charita bezprostředně pomáhá v zasažených oblastech a vysílá intervenční týmy. Diecézní charita Brno organizuje sbírku na pomoc zasaženým lidem po ničivém tornádu na Hodonínsku a Břeclavsku. Dary budou využity na pomoc v konkrétních obcích.

Oblastem zničeným tornádem okamžitě pomáhá Charita. Vyhlásila sbírku
25. června 2021 Diecézní charita Brno

Oblastem zničeným tornádem okamžitě pomáhá Charita. Vyhlásila sbírku

Oblastní charita Hodonín a Oblastní charita Břeclav bezprostředně pomáhají přímo v obcích zasažených tornádem. Charita na místo už dovezla přes tisíc baget pro zasahující a organizuje další pomoc prostřednictvím sbírkového účtu.  Dary budou využity pro následnou pomoc v konkrétních obcích. Vyjíždí krizový tým a připravují se další psychosociální týmy, které budou mapovat situaci a pomáhat na místě. Následky přírodní katastrofy a osudy postižených lidí hluboce zasáhly i brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho, který se vydal do nejvíce zasažené oblasti v brněnské diecézi.

Sociální práci není vidět, přesto dokáže projasnit životy
16. března 2021 Charita Česká republika

Sociální práci není vidět, přesto dokáže projasnit životy

Dokáží změnit lidské osudy k lepšímu. Sociální pracovníci a s nimi zaměstnanci v sociálních službách dokáží rozmotat problémy společenského vyloučení, domácího násilí, šikany, drog i složitých rodinných vztahů. Poskytují potřebnou podporu, pomoc a péči. Přesto se o nich málo mluví a jejich „neviditelná“ práce nebývá doceněna. Její přínos si proto připomínáme v úterý 16. března 2021, kdy slavíme Světový den sociální práce.

Rok s covidem – Charita stojí po boku nemocnicím a pomáhá zoufalým
8. března 2021 Charita Česká republika

Rok s covidem – Charita stojí po boku nemocnicím a pomáhá zoufalým

Po téměř rok trvající pandemii došlo k situaci, kdy se české nemocnice ocitly na hraně svých kapacit. Mnozí se snaží jejich vyčerpaný personál podpořit a zdravotní sestry z Charity mají vlastní recept, jak přetíženým zdravotníkům odlehčit: stojí nemocničním týmům po boku, pracují takzvaně v druhé linii. Pacienty ihned po hospitalizaci doléčují u nich doma, v rámci domácí zdravotní péče. Až 1 580 charitních sester se ročně postará o více než 47 tisíc pacientů. 

Postní almužna 2021
15. února 2021 Aktuality

Postní almužna 2021

Nejen lidé věřící, ale také všichni, kdo se chtějí přidat, se mohou zúčastnit starobylé postní tradice – almužny. Peníze za požitky, které si během postní doby odřeknete, můžete vkládat do papírové pokladničky, tzv. postničky. Tyto prostředky poté církev prostřednictvím místních Charit využije na sociální pomoc potřebným.

Mládí správným směrem
5. února 2021 Aktuality

Mládí správným směrem

Nadační fond ALBERT podpořil projekt Mládí správným směrem      

25. ledna 2021 Aktuality

Spolupráce s Nadací Terezy Maxové dětem

 Dlouhodobá spolupráce s Nadací Terezy Maxové dětem

Igráček pomáhá
8. ledna 2021 Tříkrálová sbírka

Igráček pomáhá

Firma EFKO vytvořila figurky jedinečných Igráčků a věnovala je do charitativní aukce, jejíž celý výtěžek bude poukázán na účet Tříkrálové sbírky.

Zajištění zubní péče v Banátu, Rumunsko
6. ledna 2021 Aktuality

Zajištění zubní péče v Banátu, Rumunsko

   

Personální a materiální pomoc pro Charitní pečovatelskou službu Hodonínsko
7. prosince 2020 Aktuality

Personální a materiální pomoc pro Charitní pečovatelskou službu Hodonínsko

Oblastní charita Hodonín realizuje od prosince 2020 do února 2021 ve spolupráci s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové nový projekt „Personální a materiální pomoc pro Charitní pečovatelskou službu Hodonínsko“. Cílem projektu je podpora uživatelů služby v době pandemie covidu-19. Díky tomuto projektu bude posílena sociální práce, která je v této nelehké době velmi potřebná. Sociální pracovník bude klientům poskytovat telefonické a osobní poradenství, zajišťovat osvětovou a aktivizační činnost (jak osobně, tak prostřednictvím telefonického kontaktu). Vyslechne obavy a starosti klientů, poradí jim jak nestálou situaci, kterou nejsou schopni zvládnout vlastními silami řešit. Z projektu budou také zakoupeny ochranné prostředky (jednorázové obleky a respirátory) pro pracovníky služby. Děkujeme „Výboru dobré vůle“ za nadační příspěvek ve výši 51 600,- Kč a rychlou reakci na potřeby služby a jejich klientů.

Přijímáme funkční notebooky
26. listopadu 2020 Aktuality

Přijímáme funkční notebooky

POMÁHÁME DĚTEM VE VÝUCE ON-LINE!

Pořád je mezi námi spousty rodin, které bohužel nemají prostředky na nákup počítače nebo notebooku a také Internetového připojení, které je v dnešní době nezbytné.

Výuka on-line stále zcela nekončí!

V případě možnosti darovaní notebooku, kontaktujte:
jana.vojkovska@hodonin.charita.cz  

Sbírka potravin: podpořte lidi v nouzi tím nejdůležitějším darem
16. listopadu 2020 Diecézní charita Brno

Sbírka potravin: podpořte lidi v nouzi tím nejdůležitějším darem

Jídlo. To je to nejdůležitější k životu. Bohužel mezi námi žijí lidé i celé rodiny, které strádají. A právě jim pomáhá každý rok Sbírka potravin (na jaře a na podzim). Dne 21. listopadu budete mít jedinečnou možnost zapojit se do tradiční sbírky, kterou pořádá Česká federace potravinových bank, a darovat potraviny či drogerii potřebným. Diecézní charita Brno pak předá vaše dary lidem v nouzi, o které se stará. Sbírka se uskuteční v zapojených obchodech po celé České republice.

Papež František vyzývá: Podej svou ruku chudákovi!
14. listopadu 2020 Charita Česká republika

Papež František vyzývá: Podej svou ruku chudákovi!

Chudí lidé kolem nás jsou naším svědomím, nepřehlížejme je. Současná epidemie přinesla nová svědectví o tom, jak vnímat starozákonní slova Podej svou ruku chudákovi. Tento biblický citát je výchozím mottem papežova poselství k Světovému dni chudých, který si letos připomínáme 15. listopadu.

Sbírka potravin
9. listopadu 2020 Aktuality

Sbírka potravin

 

Hledáme dobrovolníky
27. října 2020 Aktuality

Hledáme dobrovolníky

Aktuálně vytváříme databázi dobrovolníků, kteří mohou pomoc v našich službách v Hodoníně. Máš čas a jsi ochotný pomoci v sociálních a zdravotních službách při zvládání koronakrize?

Děkujeme Výboru dobré vůle - Nadaci Olgy Havlové
27. října 2020 Aktuality

Děkujeme Výboru dobré vůle - Nadaci Olgy Havlové

V roce 2020 jsme prostřednictvím nadace Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové obdrželi v rámci programu Fond podpory seniorů nadační příspěvek na projekt „Společně a bezpečně vstříc pandemii OCH Hodonín“ výši 70.000, - Kč. Finanční pomoc jsme využili na nákup rukavic, roušek, dezinfekčních prostředků, materiálu na šití roušek, návleků a dalších ochranných pomůcek jak pro pracovníky terénních pečovatelských a ošetřovatelských služeb, tak pro jejich klienty. Díky tomu příspěvku můžeme nadále i v období koronavirové pandemie bezpečně a kvalitně seniorům poskytovat péči v jejich domácím prostředí.  

Charita v druhé vlně koronakrize: největším úkolem je udržet domácí péči
16. října 2020 Charita Česká republika

Charita v druhé vlně koronakrize: největším úkolem je udržet domácí péči

Na podzim přišla podle očekávání nová vlna šíření koronaviru – a tak i nová starost o lidi, o něž Charita pečuje. Některá zařízení, například stacionáře pro seniory a lidi s postižením a volnočasové kluby pro mládež, musela být kvůli nařízením vlády uzavřena. V pobytových zařízeních, jako jsou domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem, byly zakázány návštěvy. Stejně tomu bylo i na jaře.

Poděkování pro Nadaci ČEZ
13. října 2020 Aktuality

Poděkování pro Nadaci ČEZ

V roce 2020 jsme prostřednictvím nadace ČEZ „Pomáhej pohybem“ čerpali dotaci ve výši 50 567 Kč. Finanční pomoc jsme využili na nákup pohonných hmot částkou 33 067 Kč, opravy aut ve výši 15 000 Kč a nákup pneumatik v hodnotě 2500 Kč. Pečovatelská služba Ždánice si velmi váží této pomoci, jelikož náklady na provoz služby se neustále zvyšují. Pečovatelky se za svými uživateli dopravují pěti charitními vozidly a ujedou denně desítky kilometrů, za loňský rok 2019 pečovatelky ujely 54 166 km. Auta jsou většinou již staršího data výroby, proto náklady na opravy rostou.

Veřejnosti se představí video s názvem Jsem Chariťák
25. září 2020 Diecézní charita Brno

Veřejnosti se představí video s názvem Jsem Chariťák

V Diecézní charitě Brno pracuje přes 1 600 pracovníků v nejrůznějších profesích. Nejčastěji jsou to sociální pracovníci, pečovatelky a osobní asistenti a terénní zdravotní sestry. Ročně pracovníci Charity pomohou více než 50 000 klientů. Diecézní charita Brno pomáhá seniorům, lidem s postižením, nevyléčitelně nemocným, lidem v tísni, cizincům v nouzi a mnoha dalším. Na Den Charity 27. září 2020 si proto krátkým videem „Jsem Chariťák“ připomene, jaká je osobní motivace konkrétních pracovníků.

Příběh domácího hospice sv. Filipa Neri
10. září 2020 Koláč pro hospic

Příběh domácího hospice sv. Filipa Neri

Po telefonátu dcery jsme přijali do Hospicové péče klientku po operaci mozku s inoperabilním nádorem mozku. Klientka 2 roky ležela v nemocnici a lékař v nemocnici nechtěl klientku pustit do domácího prostředí z důvodu vážného zdravotního stavu a komplikované péče odborným personálem.  

Druhá vlna koronaviru je na obzoru – a na mobilní hospice se zapomnělo
20. srpna 2020 Charita Česká republika

Druhá vlna koronaviru je na obzoru – a na mobilní hospice se zapomnělo

Zdravotní sestry a lékaři domácích hospiců jsou pracovníky tzv. první linie, kteří se starali o nejohroženější skupiny během jarní pandemie covid-19. Přestože byli při výkonu své práce vystaveni riziku nákazy onemocněním covid-19 stejně jako pracovníci zařízení lůžkové péče či zdravotnické záchranné služby, nevztahuje se na ně dotační program Ministerstva zdravotnictví určený k vyplacení mimořádných odměn. Odměny pro nemocnice jsou plošné – tedy i tam, kde byl provoz omezen. Zvýšené nasazení zaměstnanců domácích hospiců není ohodnoceno vůbec.

Díky darům mohly rodiny spolupracující se SAS Hodonín vyrazit na výlet
14. srpna 2020 Aktuality

Díky darům mohly rodiny spolupracující se SAS Hodonín vyrazit na výlet

Akce se zúčastnily rodiny s dětmi, které spolupracují se Sociálně aktivizačními službami pro rodiny s dětmi Hodonín. Díky finanční či materiální pomoci se naše služba snaží podobně laděné akce rodinám zprostředkovat 1x ročně v rámci podpory vzdělávání a rozvoje, smysluplně tráveného volného času a podpory společně tráveného času rodičů a dětí.

Nabídka ubytování na charitní ubytovně v Hodoníně
10. srpna 2020 Aktuality

Nabídka ubytování na charitní ubytovně v Hodoníně

Nabízíme ubytování na naší charitní ubytovně. V případě dalších dotazů kontaktujte prosím paní vedoucí Zdislavu Šottlovou, viz. inzerát (e-mail: ubytovna@hodonin.charita.cz). Děkujeme.

Charita pro Libanon: vyhlašujeme sbírku na pomoc Bejrútu
6. srpna 2020 Charita Česká republika

Charita pro Libanon: vyhlašujeme sbírku na pomoc Bejrútu

V reakci na výbuch, který v úterý 4. srpna otřásl libanonským Bejrútem a vyžádal si několik desítek mrtvých a tisíce zraněných, vyhlašuje Charita Česká republika veřejnou sbírku na pomoc lidem postiženým katastrofou. Z krizového fondu jsme prozatím uvolnili částku 300 tisíc Kč na bezprostřední pomoc.

Beseda s Policií ČR
16. června 2020 Aktuality

Beseda s Policií ČR

Dne 11. 6. 2020 v Azylovém domě pro matky s dětmi v Hodoníně, proběhla beseda s policií ČR. Pan por. Bc. Petr Zámečník, dětem přečetl poučnou pohádku, kterou dále společně rozebírali a děti si z ní vzaly ponaučení.

Vytíženost krizových linek vzrostla o stovky procent. Lidé jsou pod stále větším psychickým tlakem
24. dubna 2020 Charita Česká republika

Vytíženost krizových linek vzrostla o stovky procent. Lidé jsou pod stále větším psychickým tlakem

Přesně před šesti týdny vláda vyhlásila v České republice nouzový stav. Charita i celá řada dalších nevládních organizací zareagovaly okamžitě a zveřejnily telefonní čísla krizových a informačních linek, na které se lidé potřebující se zorientovat v nové situaci či hledající pomoc mohli obracet. První analýzy svědčí o tom, že tato pomoc byla velmi potřebná. Vytíženost linek při srovnání s loňskem stoupla několikanásobně.

Nejste v tom sami
20. dubna 2020 Aktuality

Nejste v tom sami

Cítíte se osamělí, chcete si s někým popovídat nebo máte pocit nejistoty, protože vás tíží současná situace?

Tři králové proti viru
9. dubna 2020 Tříkrálová sbírka

Tři králové proti viru

Přichází čas, kdy budeme kromě epidemie nemoci covid-19 řešit také její důsledky. Přijatá bezpečnostní opatření uvrhla do nepříznivé situace desetitisíce lidí a zdaleka ne všem postačí k jejímu vyřešení schválená státní podpora. Základní životní potřeby těmto lidem pomůže zabezpečit Charita Česká republika. Část prostředků uvolní také z výtěžku Tříkrálové sbírky, konkrétně z tzv. krizového fondu.

Charita Česká republika pomáhá dvěma těžce zasaženým zemím: Itálii a Španělsku
8. dubna 2020 Charita Česká republika

Charita Česká republika pomáhá dvěma těžce zasaženým zemím: Itálii a Španělsku

Pandemie onemocnění covid-19 nezná hranice, stejně jako pomoc v boji proti ní. Přestože se v současné době plně zaměřujeme na ochranu našich klientů před nákazou, především seniorů v zařízeních sociální péče a lidí z ohrožených skupin, kritický vývoj situace v Itálii a Španělsku nemůžeme nechat bez odezvy. Masivní šíření koronaviru způsobilo, že jejich zdravotnictví kolabuje, počet úmrtí stoupá a život v zemi je prakticky paralyzován.

Kdo a jak může zažádat o pomoc ze Sbírky pro Česko
8. dubna 2020 Charita Česká republika

Kdo a jak může zažádat o pomoc ze Sbírky pro Česko

Ocitli jste se v nouzi a potřebujete neodkladně finanční pomoc? Sbírka pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci! pořádaná Charitou Česká republika má pomoci zabezpečit základní životní potřeby lidem, kteří se v důsledku epidemie covid-19 a přijatých bezpečnostních opatřeních vlády náhle ocitli v nepříznivé životní situaci. V článku naleznete sociální pracovníky, na které se můžete obrátit a podmínky, za nichž vám bude pomoc poskytnuta.

Charitní Ošetřovatelská služba dostává nový název – Domácí zdravotní péče
3. dubna 2020 Diecézní charita Brno

Charitní Ošetřovatelská služba dostává nový název – Domácí zdravotní péče

Odborná zdravotní péče o nemocného doma, v Charitě od počátku tradičně označovaná jako Charitní ošetřovatelská služba, se k 1. dubnu 2020 přejmenovává na Domácí zdravotní péči.  

Charitní pečovatelky, sociální pracovníci a zdravotní sestry pracují v extrémně náročných podmínkách
1. dubna 2020 Aktuality

Charitní pečovatelky, sociální pracovníci a zdravotní sestry pracují v extrémně náročných podmínkách

Sociální a zdravotní služby v Diecézní charitě Brno jsou v době epidemie koronaviru vystaveny extrémní zátěži. Po celém Jihomoravském kraji a v části Kraje Vysočina se domácí zdravotní sestry, pečovatelky a sociální pracovníci denně starají o 3 tisíce pacientů, seniorů, lidí bez domova, i v nejodlehlejších koutech kraje. Tedy o ty, kteří jsou nejvíce ohroženi onemocněním.  Práci ohrožuje nedostatek ochranných pomůcek, roušek a dalšího vybavení, které musí Charita nakupovat, vyrábět nebo získávat od dobrovolníků. Finanční náklady na boj proti koronaviru už v Diecézní charitě Brno vzrostly na stovky tisíc korun. Charita navíc v době nouzového stavu rozšiřuje svoje služby, aby zůstala nablízku.

Postní almužna 2020
1. dubna 2020 Aktuality

Postní almužna 2020

Postní almužna je akce duchovní formace, která navazuje na starobylou postní tradici. Věřící, kteří se během postní doby zřeknou některých požitků, můžou částku v hodnotě odřeknutého požitku věnovat na pomoc lidem v nouzi. Peníze se vkládají to tzv. postniček a církev je prostřednictvím Charity použije na pomoc potřebným. Postní almužna se koná od roku 2009 z pověření České biskupské konference.

Děkujeme všem, kteří nám pomáháte dělat roušky a nosíte potraviny pro potřebné.
1. dubna 2020 Aktuality

Děkujeme všem, kteří nám pomáháte dělat roušky a nosíte potraviny pro potřebné.

Děkujeme všem, kteří nám pomáháte dělat roušky a nosíte potraviny pro potřebné. 

Darujete nám roušky, jídlo i peníze. Děkujeme!
26. března 2020 Diecézní charita Brno

Darujete nám roušky, jídlo i peníze. Děkujeme!

Naše pečovatelky, zdravotní sestřičky, sociální pracovníci a další zaměstnanci denně s láskou pečují o více než 3 tisíce lidí v celé brněnské diecézi. Třeba Domácí zdravotní péče je nyní velice potřebná, protože nemocnice posílají pacienty do svých domovů, aby zůstaly volné kapacity pro nemocné s koronavirem. Vy nám pomáháte. Srdečně děkujeme!

Diecézní charita Brno zůstává nablízku potřebným. Potřebuje i Vaši podporu!
23. března 2020 Diecézní charita Brno

Diecézní charita Brno zůstává nablízku potřebným. Potřebuje i Vaši podporu!

Diecézní charita Brno bojuje s epidemií koronaviru. Denně pomáhá více než 3 tisícům uživatelů, klientů a pacientů ve dvou krajích, mnohdy v malých obcích a na těžko dostupných samotách. Poskytování služeb těm nejpotřebnějším v současných podmínkách je ale velmi obtížné i nákladné. Charitní práci komplikuje nedostatek ochranných pomůcek, dezinfekcí a materiálního vybavení. Obracíme se proto na veřejnost s naléhavou prosbou o podporu a finanční dary, které nám umožní chránit ty nejzranitelnější.

Celou brněnskou diecézi spojuje pomoc a solidarita
19. března 2020 Diecézní charita Brno

Celou brněnskou diecézi spojuje pomoc a solidarita

Dobrá vůle a ochota pomáhat spojuje lidi napříč diecézí. Lidé přinášejí roušky, darují potřebnou dezinfekci, nebo přispívají finančním darem. I nadále naléhavě prosíme všechny o další roušky, dezinfekci na ruce a na povrchy, rukavice či respirátory jakékoliv úrovně. Jen v Jihomoravském kraji potřebujeme přes 100 litrů dezinfekce, až 9 tisíc roušek a 2 tisíce respirátorů na týden.

POTŘEBUJEME ROUŠKY!!!
17. března 2020 Aktuality

POTŘEBUJEME ROUŠKY!!!

Pro naše zaměstnance v sociálních službách potřebujeme roušky. Máme akutní nedostatek a budeme rádi za jakékoliv - i bavlněné ručně šité. Roušky, prosím, doručte na Správu Oblastní charity Hodonín, Wilsonova 7 v pracovní dny od 8.00 do 12.00. V případě jiného času nás prosím kontaktujte na tel. čísle 737 234 080.
Vděční budeme i za materiál na roušky. Na roušky je vhodná čistá bavlna, která se dá prodýchnout. ❤️ DĚKUJEME!

17. března 2020 Aktuality

Oblastní charita Hodonín zavádí preventivní opatření k zamezení šíření onemocnění COVID-19

V souladu s vládními nařízeními k zastavení šíření onemocnění COVID-19 zavádí Oblastní charita Hodonín opatření k ochraně klientů a zaměstnanců. Od pondělí 16. března 2020 do odvolání pozastavuje realizaci činností ambulantních služeb, při kterých dochází k aktivitám se skupinou dětí a mládeže, a dále činností denních stacionářů. K tomuto datu také upravuje provozní dobu v sociálních službách, kde je vysoké riziko nedodržování hygienických návyků. Důvodem tohoto opatření je provedení důsledné dezinfekce prostor služby v ušetřeném čase. V zařízeních, jako jsou azylové domy, bude důsledná dezinfekce probíhat za provozu.

Poděkování firmě PPG Deco Czech a.s.
15. března 2020 Aktuality

Poděkování firmě PPG Deco Czech a.s.

Děkujeme firmě PPG Deco Czech a.s. Dům barev za poskytnutí daru ve formě barev a nátěrů na rekonstrukci a zkrášlení prostoru našich služeb OCH Hodonín.

„Mám radost, že Postní almužna pomáhá potřebným,“ říká koordinátorka projektu Katarína Durkáčová
28. února 2020 Diecézní charita Brno

„Mám radost, že Postní almužna pomáhá potřebným,“ říká koordinátorka projektu Katarína Durkáčová

Postní almužna je tradiční příležitost pro všechny, kteří chtějí pomáhat potřebným v postní době. O tom, proč bychom se měli do Postní almužny zapojit, kde projekt pomáhá nebo jak vytrvat v postu jsme si povídali s hlavní koordinátorkou Katarínou Durkáčovou.